Haber

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Acar’dan 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü mesajı

AK Parti Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Acar, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Acar, mesajında, 74 yıl önce bugün ilan edilen ve insanlara ırk, dil, din gibi hiçbir ayrım gözetmeksizin hak ve özgürlükler tanıyan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilmesini takip eden yıllarda, cinsiyet, toplumsal köken ve siyasi niyet, Hak Günü olarak kutlandığını hatırlattı.

Birleşmiş Milletler’in kurucu üyelerinden ve İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ni ilk onaylayan ülkelerden biri olan Türkiye’nin, hak ve özgürlüklerin korunması ve geliştirilmesine yönelik uluslararası çabalarda her zaman öncü olduğunu belirten Acar, “Toplumumuz bir bütündür. İslam’ın en önemli ilkelerinden, ‘Yaratılanı yaratan için sev’ ilkesiyle hareket eder. “İnsan yaşasın ki devlet yaşasın” ilkesini benimseyen devletimiz, demokrasimizin daha yüksek standartlara ulaşması, tüm vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerden eşit şekilde yararlanması için yılmadan çalışmakta ve önemli çalışmalara imza atmaya devam etmektedir. reformlar yapıyor.” terimini kullandı.

AK Parti hükümetleri döneminde birçok alanda olduğu gibi insan hakları alanında da birçok reform gerçekleştirildiğini vurgulayan Ali Acar, şunları kaydetti:

“Eğitimde özgürlüğün uçları genişletildi, kadınlara yönelik pozitif ayrıcalıklar ve kadın haklarını güçlendiren politikalar geliştirildi. Yargıda gerçekleştirilen reformlarla isim ve hızlı yargılanma ile din özgürlüğünde iyileştirmeler yapıldı. ve inanç teminat altına alınmıştır.10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutlayarak milletimize ve tüm insanlığa barış ve adalet getirmesini dilerim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu