Ekonomi

Almanya’ya rekor otobüs ihracatı

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye’nin ticari araç markası Anadolu Isuzu, yurtdışı pazarlarda büyüme maksadı doğrultusunda ihracat başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor.

Yeni memleketler arası pazarlara açılmayı ve mevcut pazarlardaki varlığını geliştirmeyi hedefleyen Anadolu Isuzu, Almanya pazarına girdiği birinci yılda toplam 151 otobüsün ihracatını gerçekleştirdi.

Dünyanın üçüncü, Avrupa’nın ise en büyük otobüs pazarı pozisyonunda olan Almanya’ya teslimatı gerçekleştirilen 151 araç, uzunluğu 8 ile 18 metre ortasında değişen Isuzu Citiport ile NovoCiti Life otobüs ve midibüs modellerinden oluşuyor.

Anadolu Isuzu tarafından yüksek yerlilik oranı ile Türkiye’de üretilen ve dünyada ticari araç ve otobüs üretimi alanında önde gelen ülkelerden biri olan Almanya’ya ihraç edilen otobüsler, çeşitli kentlerde toplu taşıma hizmetleri sunan ulaşım operatörü şirketlere teslim edildi.

Anadolu Isuzu, Türkiye’den Almanya’ya bu kadar yüksek hacimde otobüs ihracatı gerçekleştiren birinci yerli üretici oldu. Almanya’nın titiz toplu taşıma standartlarına yüzde 100 uyumlu olarak üretilen araçların sürücü mahalli de tekrar Almanya Sürücüler Birliği VDV’nin talepleri doğrultusunda, en üst seviye ergonomi ve konfor öncelikleri ile tasarlandı.

Anadolu Isuzu’nun akıllı fabrika altyapısına sahip çağdaş tesislerinde “Terzi İşi İmalat” yöntemi ile üretilen ve teslimatları belirlenen zamanlamalar doğrultusunda gerçekleştirilen otobüslerin tümü Almanya’nın çeşitli kentlerinde toplu taşıma hizmetlerinde kullanılacağı kaydedildi.

ANADOLU ISUZU’NUN ÜRETTİĞİ OTOBÜSLER, AVANTAJLARI İLE REKABETTE ÖNE ÇIKIYOR

Anadolu Isuzu’nun Çayırova’daki “Akıllı Fabrika” teknolojilerine sahip çağdaş tesislerinde ürettiği midibüs ve otobüsler, belediyeler ve toplu ulaşım hizmeti veren işletmecilerin yeni taleplerini en uygun formda karşılıyor. Yüksek performanslı ve sağlam motorları, gelişmiş teknik ve güvenlik özellikleri ile yurtdışı pazarlarda beğeni toplayan Isuzu modelleri, işletmecisine sağladığı düşük bakım ve işletim maliyeti avantajları ile tercih ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu