Haber

Bağcılar Belediyesi Bitlerle Mücadelesini Sürdürüyor

Çam ağaçlarından incir ağaçlarına, meyve ağaçlarından ıhlamur ağaçlarına kadar birçok ağaç türüne zarar veren bitlere karşı Bağcılar Belediyesi alarma geçti. Bu kapsamda ilçede bulunan 170 park, nostalji bahçesi ve yeşil alanlardaki ağaçlar ekiplerce ilaçlanıyor.

Artan sıcaklıklarla birlikte yapılan ilaçlama çalışmalarına bir yenisi daha eklendi. Bağcılar’da son dönemde ortaya çıkan bitler, ağaçlara ve yeşil alanlara zarar vermeye başladı. Çam, incir, ıhlamur ve çınar ağaçlarının yapraklarında ağaçların verimini düşüren bitler görüldü. Bağcılar Belediyesi de sıcakla birlikte ortaya çıkan bit türlerinin çoğalmasını önlemek için yoğun bir çalışma başlattı.

Etkili ilaçlar kullanılır.

Bu doğrultuda Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Bağcılar’da bulunan park, nostalji bahçeleri, yeşil alanlar, cadde ve sokaklarda ilaçlama yapıyor. Ağaçların ve yaprakların büyümesini engelleyen bitler için etkili ilaçlar kullanılır. Bitlerin etkisini azaltan ve üremelerini engelleyen ilaçların kullanımında halk sağlığı da dikkate alınmaktadır. İlaçlamadan sonra yapraklardan dökülen bitler etkisini kaybeder.

“Yeşil alanlarımızı korumaya çalışıyoruz”

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, havaların ısınmasıyla birlikte ilaçlama çalışmalarının hız kazandığını belirterek, “Özellikle yaz aylarında bit, tırtıl, sinek ve kene görülme sıklığı artıyor. Hem yeşil alanlarımızı hem de halk sağlığını korumak adına ilaçlama faaliyetlerimizi periyodik olarak gerçekleştirmekteyiz. Ekiplerimizin özverili çalışmaları ile yeşil alanlarımızı korumanın gayreti içerisindeyiz.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

doganyol-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu