Haber

Bakan Dönmez’den seçime ilişkin güvenlik açıklaması: Jeneratörlerin bakım ve onarımları yapıldı

14 Mayıs’a sayılı günler kala Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye’nin kilitlendiği seçimlerin güvenliğine ilişkin açıklamalarda bulundu.

“ŞEBEKE ELEMANLARINDA BAKIM ÇALIŞMALARI YAPILDI”

Bakan Dönmez’in açıklamaları şöyle: “Bakanlık olarak tüm seçmenlerimizin 14 Mayıs’ta oyunu güvenle kullanabilmesi için tüm kurum ve kuruluşlarımızla ortak çalışmalar yürütüyoruz. Bu süreçlerde il ve ilçe sandık merkezleri, seçim seçimlerde kullanılacak meclisler, adliyeler, havaalanları, parti binaları, Yüksek Seçim Kurulu ve Yüksek Seçim Kurulu gibi kritik noktaları besleyen şebeke unsurlarında acil bakım çalışmaları yapıldı.

“JENERATÖR BAKIM VE ONARIM”

Yine kritik noktalarda bulunan genel aydınlatma tesislerinin operasyonel durum ve ekipman denetimleri tamamlandı. Envanterimize kayıtlı tüm jeneratörlerimizin durumları belirlenerek gerekli bakım ve onarım işlemleri yapılmıştır. Ayrıca jeneratörlerimiz kritik noktalar dikkate alınarak operasyon merkezlerimize dağıtıldı.

“SİBER SALDIRILAR İÇİN GEREKLİ TEDBİRLERİ ALIYORUZ”

Siber saldırılara karşı da gerekli önlemleri aldık. SCADA ve bağlantı altyapısı denetimlerini gerçekleştirdik. Seçim günü Emniyet Genel Müdürlüğümüzden kritik alanlar için destek talebinde bulunduk.

“KRİZ MERKEZLERİ BELİRLEDİK”

Haberleşme sistemlerinde yaşanabilecek olumsuzluklara karşı Taşınabilir Telsiz Sistemi ve Uydu Telefonu alternatifleri hazırlanmıştır. Seçim günü görev alacak arıza ekip çalışanı sayısını belirledik ve kriz merkezleri oluşturduk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu