Haber

Başkan Taban’dan ‘Deprem’ Çağrısı

Düzce’de yaşanan 5.9 büyüklüğündeki sarsıntı sonrası açıklama yapan İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, vatandaşlara “Afet Çantası” uygulamasını hatırlatarak “Deprem bölgesinde yaşıyoruz. Bu gerçeğe hazırlıklı olmalıyız” dedi.

Düzce’de gece yarısı meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki zelzele, büyük endişeye neden oldu. Geniş bir bölgede tesirini hissettiren, 35 kişinin yaralandığı ve kimi binaların hasar gördüğü sarsıntı sonrası İnegöl Belediye Lideri Alper Taban açıklamalarda bulundu. Lider Taban hem geçmiş olsun dileklerini iletti hem de İnegöl Belediyesi’nin “Afet Çantası” uygulamasını hatırlatarak vatandaşlara davette bulundu.

Afetlere her an hazır olmak durumunda olduğumuzu tabir eden Lider Taban, “Ülkemiz zelzele jenerasyonunda yer alıyor. Bölgemiz de sarsıntı gerçeği ile sıkça yüzleşen bir bölge. Bu noktada önlem bizden, takdir Allah’tan diyerek hem ferdi hem toplumsal olarak atılması gereken adımları atmak durumdayız. Dün gece Düzce merkezli yaşanan sarsıntıda, bunu bir kere daha hatırladık. Hayatını yitiren kimsenin olmaması en büyük tesellimiz olsa da 35 dolayında vatandaşımızın yaralı olması ve ziyan gören binaların bulunması, işin ciddiyetini gözler önüne serdi. Bir defa daha zelzeleden etkilenen tüm vatandaşlarımıza ve milletimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

AFET ÇANTASI UYGULAMASI

İnegöl Belediyesi’nin sarsıntıyla ilgili çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği Afet Çantası uygulamasını hatırlatan Lider Taban, “İnegöl Belediyesi olarak zelzele ve gibisi afetlerle ilgili çalışmalarımız kapsamında, dijital ve yenilikçi bakış açısıyla Android ve IOS sürümlerinde yer alan “Afet Çantası” uygulamasını devreye aldık. 2021 yılında hayata geçirilen İnegöl Belediyesi Afet Çantası Uygulaması büsbütün fiyatsız. Program içerisinde; acil yardım butonu, acil yardım düdüğü, inançtayım, inançta değilim üzere bildirim alanları bulunuyor. Uygulama üzerinden direkt 112’ye ulaşabiliyorsunuz. İnançtayım ya da İnançta Değilim butonu, yakınınız ya da ailenizden olan 3 kişiyi kaydederek size ulaşılmasını sağlıyor. Tıpkı vakitte bilgilendirme sekmelerinin de yer aldığı uygulamada acil toplanma alanları üzere bilgilendirmeler de yer alıyor. Yeniden burada vatandaşımızın şuurunu arttırmak için testler var. Tüm vatandaşlarımızdan; Android https://afer.in/l/0WRCQC ve IOS üzerinden https://afer.in/l/XBQPTR linklerinden Afet Çantası uygulamasını indirerek önlem almalarını rica ediyorum. Birebir vakitte yaşanacak muhtemel bir meselede gruplarımızın 7/24 hazır olduğunu, vatandaşlarımızın günün her saati 153 Tahlil Merkezimize ulaşabileceklerini hatırlatmak istiyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu